Mercedes-Benz walczy z presją bycia najlepszą

Co by było, gdyby kobiety nie musiały być wyjątkowe? Najlepsze?
14 March 2023

8 marca 2023 roku obchodziłyśmy kolejne Międzynarodowe Dzień Kobiet, które mimo swojego powstania w 1911 roku, wciąż jest bardzo ważnym wydarzeniem. Kobiety odnosiły wiele naukowych sukcesów, wygrywały zawody sportowe, tworzyły przełomowe dzieła sztuki i wiele więcej. Niestety, dyskryminacja ze względu na płeć nadal stanowi dla wielu kobiet poważną przeszkodę.

Wideo pokazuje młodą dziewczynkę siedzącą na krześle, którą ktoś prosi by spojrzała w kamerę. Na ekranie pojawiają się zdjęcia i filmy kobiet, które zmieniły bieg historii.

W pewnym momencie narrator pyta: “Ale co by było, gdyby kobiety nie musiały być wyjątkowe? Co by było, gdyby nie musiały być pierwsze, najlepsze?” Film przedstawia argument, że kobiety nie powinny czuć ciągłej presji bycia najlepszymi.

Premiera filmu “Be One of Many” nastąpiła po tym, jak 12-letnia Luna Fluxa stała się najmłodszą i jedyną dziewczynką przyjętą do zespołu juniorskiego Mercedes F1 w 2022 roku.

W dzisiejszych czasach, gdy kobiety wciąż muszą zmagać się z uprzedzeniami i dyskryminacją, ważne jest, aby takie kampanie były realizowane i przyciągały uwagę społeczeństwa. To tylko krok w kierunku większej równości i sprawiedliwości.