Natalie Portman – aktorka, mama i…

...autorka bajek dla dzieci!
06 May 2023
bajki napisane przez natalie portman

…autorka bajek dla dzieci!

Natalie Portman to nie tylko utalentowana aktorka, ale też mama, która pragnie, aby jej dzieci odkrywały świat w najlepszy możliwy sposób. Dlatego też postanowiła napisać książkę “Bajki”, która niedawno ukazała się w Polsce. To bestseller New York Times, który został przetłumaczony na wiele języków, a teraz doczekał się swojego europejskiego wydania. Polską wersję tłumaczył Michał Rusinek.

W “Bajkach” Natalie Portman przetłumaczyła na swój sposób trzy klasyczne przypowieści: “Żółw i Zając”, “Trzy Świnki” i “Mysz Polna i Mysz Domowa”. Ale to nie są zwykłe opowieści, jakie znamy z dzieciństwa. Aktorka wpleciona w nie wiele odwołań do współczesnego świata. Świnka jedząca jedzenie na wynos, jednocześnie dbająca o planetę czy Mysz Domowa próbująca wyciągnąć Myszkę Polną na imprezę – to tylko niektóre z przykładów.

Całość dopełniają piękne ilustracje autorstwa Janny Matti, które dodają bajkom dodatkowej magii.

Natalie Portman napisała “Bajki” z myślą o swoich dzieciach i o tym, aby pomóc im zrozumieć świat i wartości, które są dla niej ważne. Aktorka stworzyła bezpieczne miejsce, w którym nie wartościuje się, nie ocenia i akceptuje inność oraz różnorodność. W ten sposób zdecydowanie przełamuje stereotypy, a jej opowieści mogą inspirować dzieci do odkrywania świata w sposób bardziej kreatywny i tolerancyjny.

Co ciekawe, cały przychód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej w ramach programu #zdrowiewgłowie realizowanego przez Fundację TVN.

Zachęcamy do zakupu “Bajek” i wsparcia programu #zdrowiewgłowie!